понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Ѓоковиќ за 61 минута го растури Јазири во Дубаи

Ѓоковиќ за 61 минута го растури Јазири во Дубаи

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во следно коло на турнирот во Дубаи, откако на стартот го совлада Малек Јазири со 2-0 во сетови, односно 6-1 и 6-2.

Србинот ја оправда улогата на фаворит против Јазири и со два брејка го освои првиот сет со убедливи 6-1, додека неговиот противник во вториот сет успеа да освои само еден гем повеќе (2-6).

Ѓоковиќ во следното коло ќе се соочи со Филип Колшрајбер, кој во три сета беше подобар од Сафват.

Коронавирус