среда, 2. декември 2020. Вести денес: 214
home Останати спортови

Ѓоковиќ со пресврт до осматa титула на Австралија опен

Ѓоковиќ со пресврт до осматa титула на Австралија опен

Србинот Новак Ѓоковиќ по четири часа игра во пет сета 3-2, го победи Доминик Тим во финалето на Астралија Опен каде никогаш не загубил финален меч.

Ѓоковиќ по голема борба победи против Тим, ја одбрани титулата, и воедно стигна до осмата на Австралија Опен.

Ова беше уште еден возбудлив меч, Ѓоковиќ по седми пат го победи Австриецот кој има четири победи против Србинот.

Ѓоковиќ сега има 17 титули на Грен Слем турнирите.

Извор: Дриблинг.мк

Коронавирус