понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 98
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Останати спортови

Ѓоковиќ со објава на Твитер ги изненди своите фанови: „Дали некој ги сака топчињата на Џокер“

Ѓоковиќ со објава на Твитер ги изненди своите фанови: „Дали некој ги сака топчињата на Џокер“

После ненадејната елиминација на Ѓоковиќ од Синсинатија, Новак реши малку повеќе да се посвети на социјалните мрежи.

Познато е дека познатиот тенисер има специфичен начин на исхрана и дека често сака тоа да го сподели со своите фанови на социјалните мрежи, но се чини ека овојпат отиде чекор подалеку.

Неговата објава се однесува на топчиња од зеленчук, но неговиот опис на фотографијата е спектакуларен.

„Дали некој ги сака топчињата на Џокер?“ напиша Ѓоковиќ.

Сепак многумина двосмислено ја сватија оваа објава и предизвика лавина реакции на друштвените мрежи.

Коронавирус