понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Останати спортови

Ѓоковиќ повторно тренира со Вајда

Ѓоковиќ повторно тренира со Вајда

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ до крајот на сезоната ќе работи со неговиот поранешен тренерот, Марјан Вајда.

Словачкиот стручњак од минатиот викенд повторно тренира со Ѓоковиќ во Марбела, Шпанија, како дел од подготовките за Мастерсот во Монте Карло.

Засега се уште е непознато дали Вајда ќе биде долгорочно решение или ќе му помогне на српскиот тенисер само во преодниот период.

Ѓоковиќ неодамна се раздели со Андре Агаси и Радек Штепанек.

Коронавирус