среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Ѓоковиќ: Не постојат граници, мојата верба ме влече напред

Најдобар српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека самодовербата во некои тешки моменти била пресудна да се врати во добра форма.

Српскиот ас, откако го освои Вимблдон и УС Опен, им се заблагодари на сите кои му даваа поддршка и кои веруваа во него во еден турбулентен период.

– „Неверојатно” е веројатно е најдобриот збор да се објасни големиот успех. Овој израз предизвикува големи чувства и верба која ме носеше напред додека поминав низ неизвесност, болка и несигурност, напиша Ѓоковиќ на Инстаграм.

Според неговите зборови, тој изминатиот период сфатил дека изразот неверојатно и граници не постојат.

– Кога тоа ќе го сфатите може да успеете, вели, третиот светски рекет во моментов на АТП листата.

Коронавирус