четврток, 15. април 2021. Вести денес: 7
home Останати спортови

Ѓоковиќ: Не јадам месо поради етички причини и колењето на животните

Ѓоковиќ: Не јадам месо поради етички причини и колењето на животните

Новак Ѓоковиќ кој многу внимава на исхраната откри зошто не конзумира месо и дали е тоа порад здравствени или други причини.Тој вели дека на овој режим веќе се навикнал и оти е многу горд.

Тоа не е само диета туку има и етички причини, сет тоа што се случува со животните и колењето на фармите. Тоа е животен приста на кој сум горд и се надевам дека ќе инспирирам и други спортисти на овој начин на исхрана.На овој начин ќе имаат повеќе мускули и сила.Ја не сум кревач на тегови но имам оптимален баланс на брзина сила и моќ.Ништо не ми недостасува, ќе продолжам да уживам во ова-објасни Ноле.

Коронавирус