петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Останати спортови

Ѓоковиќ како прав џентлмен им честиташе на победниците на УС Опен (ФОТО)

Ѓоковиќ како прав џентлмен им честиташе на победниците на УС Опен (ФОТО)

Ден по поразот од Данил Медведев, Новак Ѓоковиќ преку социјалните мрежи упати честитка за победниците во женска и машка конкуренција.

Ѓоковиќ уште еднаш му честиташе на Медведев, овој пат преку социјалните мрежи, а сега честитка доби и Ема Радукану која направи вистинска сензација.

-Честитки за двајцата шампиони. Неверојатна приказна за женскиот дел од турнирот со две тинејџерки кои се бореа за трофејот. Ема ти си фантастична. Данл, ти апсолутно го засужи твојот прв грен слем трофеј. Одлично направено! Аплауз, напиша Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Коронавирус