понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 178
home Останати спортови

Ѓоковиќ излегува од карантин, на терените се враќа во петок

Ѓоковиќ излегува од карантин, на терените се враќа во петок

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ по две недели поминати во карантин ја напушта изолацијата и се врати на тениските терени.

Ѓоковиќ ќе игра на Австралија Опен, а во петок ќе учествува и на натпреварување на Аделејд.

На егзибионото натпреварување ќе настапат и Рафаел Надал, Доминик Тим, Серена Вилијамс, Симона Халеп, Наоми Осака и други.

Турнирот ќе се игра со намален број публика во две сесии со по два натпревари во сингл.

Коронавирус