среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 103
home Останати спортови

Ѓоковиќ ги насмеа навивачите со новиот – корона поздрав! (ВИДЕО)

Ѓоковиќ ги насмеа навивачите со новиот – корона поздрав! (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ беше одлично расположен по освојувањето на Мастерсот во Рим. Тој по 36 пат во кариерата крена трофеј од некој Мастерс и така испиша историја.

По победата против аргентинскиот ривал Диего Шварцман, Ноле направи шоу пред соблекувалната, кога го откри новиот „корона поздрав“.

Коронавирус