среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Останати спортови

Ѓоковиќ демантира дека Бекер се враќа во неговиот тим

Ѓоковиќ демантира дека Бекер се враќа во неговиот тим

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по победата над Јапонецот Кеи Нишикори на турнирот во Мадрид ги демантираше гласините дека Борис Бекер се враќа во неговиот тим.

– Не, Борис и јас се разидовме и во моментов сме на различни патишта. Засега сум задоволен со тимот што го имам, истакна Ѓоковиќ.

Бекер беше дел од тимот на Ѓоковиќ во периодот од крајот на 2013 година до крајот на 2016 година.