сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 37
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

home Останати спортови

Германци ја одбранија титулата во двојки кај мажите на „Ролан Гарос“

Германци ја одбранија титулата во двојки кај мажите на „Ролан Гарос“

Германците Кевин Кравиц и Андреас Миз ја одбранија титулата во машки двојки на „Ролан Гарос“.

Осмите во шемата Кравиц и Миз ги совладаа шампионите на УС Опен, Мате Павиќ (Хрватска) и Бруно Соареш (Бразил) во финалето со 6:3, 7:5 за 89 минути.

Германците не дозволија брејк во натпреварот и стигнаа до својот втор Гренд-слем трофеј. Водеа со 4:1 на патот кон успехот во првиот сет, а во вториот го направија единствениот брејк во 11-от гем, а потоа го затворија мечот при својата втора можност.

Коронавирус