сабота, 28. март 2020. Вести денес: 108
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Гасли со славенички крик ги извади од памет сите во Торо Росо (ВИДЕО)

Гасли со славенички крик ги извади од памет сите во Торо Росо (ВИДЕО)

Пјер Гасли за прв пат во својата кариера во Формула 1 се искачи на победничкиот подиум на трката во Бразил, откако го освои второто место. Возачот на Торо Росо имаше славенчки крик додека беше во болидот.