вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 145
home Останати спортови

Фотографијата кажува повеќе од зборови – Новак го прослави историскиот триумф во Рим

Фотографијата кажува повеќе од зборови – Новак го прослави историскиот триумф во Рим

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без зборови со фотографија и емотикони на Инстаграм го одбележа освојувањето на Мастерс турнирот во Рим.

Да потсетиме, Ѓоковиќ до петтата титула во престолнината на Италија дошол победувајќи го Аргентинецот Диего Шварцамн 7:6, 6:3.

Со овој триумф Новак го престигна Рафаел Надал и со 36 трофеи на Мастерс стана единствен.

 

View this post on Instagram

 

🏆😍❤️🙌 🇮🇹🙏

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Коронавирус