недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

ФОТО: Трет Корио ОПЕН 2019 национален таеквондо турнир со 150 натпреварувачи

ФОТО: Трет Корио ОПЕН 2019 национален таеквондо турнир со 150 натпреварувачи

Во Македонија се одржува Трет Корио ОПЕН 2019 национален таеквондо турнир дел од турнирскиот систем на македонската таеквондо федерација, овој турнир е во организација на таеквондо клуб Корио.

На овој турнир учествуваат сите клубови членки на МТФ со 150 натпреварувачи.

Коронавирус