сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

ФОТО: Шампионката од УС Опен се разголе покрај базен

ФОТО: Шампионката од УС Опен се разголе покрај базен

Шампионката од годинашново издание на УС Опен, Наоми Осака нема да настапи на Ролан Гарос, Јапонката е повредена и го откажа учеството во Франција.

Повредата ја санира покрај базен на одмор на Хаити, објави фотографија на Инстаграм со која ги воодушеви своите фанови.

 

View this post on Instagram

 

it’s always sunny in…

A post shared by 大坂なおみ 🇭🇹🇯🇵🇺🇸 (@naomiosaka) on

Коронавирус