петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

ФОТО: По излетувањето и проблемите со автомобилот Иџе порачува дека е „повторно во игра“

ФОТО: По излетувањето и проблемите со автомобилот Иџе порачува дека е „повторно во игра“

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе вели дека е подготвен за новата трка која го очекува.

По проблемите со автомобилот откако имаше излетување на патеката, вредниот тим на Иџе го среди возилото и тој е подготвен за новиот предизвик.

-Повторно во игра, порача Стефановски на Фејсбук кој утре ќе настапи на трката во Чешка.

Еве како се работеше на автомобилот на Иџе за тој да биде подготвен за следната трка.

Му посакуваме среќа на утрешната трка и највисокото место на пиедесталот.

Коронавирус