петок, 18. октомври 2019. Вести денес: 66
home Останати спортови

ФОТО: Новак пребледе- камерите случајно уловија каде Надал му ја стави раката додека се поздравуваа

ФОТО: Новак пребледе- камерите случајно уловија каде Надал му ја стави раката додека се поздравуваа

После победата на Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија Опен, фотографите забележаа една чудна ситуација меѓу Новак и Надал.

Имено, фотографите „уловиле“ една чудна положба на рацете на Надал, кога му честитал на Новак за победата.

Надал ја ставил раката помеѓу нозете на Новак, а слична ситуација беше фатена пред неколку години кога Надал го фати за задник аргентинскиот тенисер, погледнете.