сабота, 28. март 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

ФОТО: Момчето кое и донесе медал на Македонија, пречекано со многу емоции во Скопје

ФОТО: Момчето кое и донесе медал на Македонија, пречекано со многу емоции во Скопје

Младиот Филип Додевски, со освоениот бронзен медал на официјалното Европското првенство до 21 година во олимписко таеквондо, се врати дома.

По враќањето од Шведска, Додевски имаше топол и искрен пречек во салата во која е присутен секој ден од својата осма година.

На првенството Додевски во категоријата до 87 килограми освои две победи над Германија и Хрватска.

Она што, меѓу другото, го забележа неговиот настап против Хрватот, е повредата во последните секунди од борбата. И покрај истата, тој се бореше до крај што резултираше со победа.