петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 55
home Останати спортови

ФОТО: Медведев ја намалува разликата но Ѓоковиќ засега е неприкосновен на врвот

ФОТО: Медведев ја намалува разликата но Ѓоковиќ засега е неприкосновен на врвот

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ ја започна 342 недела на врвот на АТП листата со што од седмица во седмица го подобрува личниот рекорд.

Медведев кој е втор има 1058 бодови помалку од лидерот, а со евентуална победа на „Индијан Велс“ може за момент да го симне Новак од првото место.

Кај дамите на врвот и натаму е Барти, а најголем напредок во топ 10 забележа Мугуруза.