сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 117
home Останати спортови

ФОТО: Кои се овие две убави девојки кои се најголемата поддршка на Надал?

ФОТО: Кои се овие две убави девојки кои се најголемата поддршка на Надал?

Еден од најдобрите тенисери на денешницата, Рафаел Надал во публиката секогаш има две дами кои најгласно навиваат за него.

Станува збор за неговата девојка Марија Франциско Перељо и неговата сестра Марија Изабела Надал. Марија всушност е вистинска поддршка на нејзиниот брат на речиси сите тениски натпревари и се труди да не пропушти ниту еден негов меч.

Освен остатокот од семејството на трибините покрај сестрата на Надал е и неговата девојка. Двете дами одлично се согласуваат и привлекуваат внимание каде и да се појават заедно.

Инаку, Надал е во врска со симпатичната Марија од 2005 година, а ги запозна токму неговата сестра бидејќи заедно оделе во училиште.

Коронавирус