понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 157
home Останати спортови

ФОТО: И Лазаров со честитка до одбојкарите

ФОТО: И Лазаров со честитка до одбојкарите

Честитки и поддршка за машкиот одбојкарски национален тим по двете победи на Европското првенство пристигнуваат од сите страни. Секако оние кои најмногу значат се токму од момците од репрезентациите во другите спортови, а меѓу нив најгласни се чини дека се ракометарите.

По Стојанче Стоилов, Мартин Велковски, Давор Палевски… се огласи и капитенот на ракометната репрезентација Кирил Лазаров. Нашиот најдобар ракометар немаше потреба ништо да напише, доволна беше само фотографијата и симболите за да се опише гордоста и задоволството од одличната игра на нашите одбојкари.

Извор: sportmedia.mk

 

Локални избори 2021