среда, 11. мај 2022. Вести денес: 70
home Останати спортови

ФОТО: Ѓоковиќ со полициска придружба на аеродром, го чека летот да ја напушти Австралија

ФОТО: Ѓоковиќ со полициска придружба на аеродром, го чека летот да ја напушти Австралија
epa05919617 Novak Djokovic of Serbia reacts during his quarter final match against David Goffin of Belgium at the Monte-Carlo Rolex Masters tournament in Roquebrune Cap Martin, France, 21 April 2017. EPA/SEBASTIEN NOGIER

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ со полициска придружба веќе се наоѓа на аеродромот во Мелбурн и наскоро ќе ја напушти Австралија.

Најпрвин треба да пристигне во Дубаи во понеделник наутро по македонско време, околу 05.30 часот, летот од Мелбурн до Емиратите трае 14 часа.

Според одредени српски медиуми, не се очекува веднаш да се врати во својот роден Белград, тоа би требало да се случи за околу 10 дена.

Коронавирус