петок, 10. јули 2020. Вести денес: 113
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Останати спортови

ФОТО: Ѓоковиќ објави спектакуларни фотографии од одморот во Хрватска

ФОТО: Ѓоковиќ објави спектакуларни фотографии од одморот во Хрватска

Новак Ѓоковиќ слободното време го користи за одмор во Хрватска, со сопругата Јелена  е на Корчула по триумфот на Вимблдон.

Најдобриот тенисер на денешницата објави фотографии кои во најмала рака се спектакуларни, неверојатна перспектива која покажува како ужива со сопругата.

За време на настапите на Вимблдон, Ѓоковиќ ја пееше традиционалната македонска песна „Македонско девојче“, изјави дека сака да го посети Охрид, потоа доби покана од премиерот Зоран Заев да ја посети  Македонија и Охрид, тој позитивно одговори на поканата.

Парламентарни избори 2020