сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

ФОТО: Ѓоковиќ истрча на лондонската трева и тоа бос !

ФОТО: Ѓоковиќ истрча на лондонската трева и тоа бос !

Од 28 јуни до 11 јули, се играат натпреварите на неофицијалното светско првенство во тенис, Вимблдон и оваа година е во фокусот на вниманието.

Новак Ѓоковиќ е веќе во Лондон, на специфичен начин се реши ја да почувствува лондонската трева, истрча бос и предизвика многу коментари.

Qatar 2022