сабота, 23. февруари 2019. Вести денес: 50
home Останати спортови

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Запознајте ја најубавата олимпијка-  Анастасија Бризгалова

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Запознајте ја најубавата олимпијка-  Анастасија Бризгалова

Карлингот сигурно не е на листата на најпопуларните олимписки зимски спортови, меѓутоа многу фанови одеднаш најдоа причина да го гледаат олимпиското натпреварување. Причината има име – Анастасија Бризгалова.

Русија е суспендирана од Олимпијадата во Пјонгчанг, така што спортистите од оваа земја се натпреваруваат под името „Олимписки спортисти од Русија“, и Бризгалова е една од нив, во партнерство со Александер Хрушелницкиј во мешани двојки во карлинг.

Иако не се меѓу фаворитите за титулата, згодната Бризгалова придонесе тимот да добие на популарност.

🎄🐶 #newyear

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

🇷🇺 #mixeddoubles #teamrussia #curling

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

🏋🏽‍♀️

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

😸#sochi

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

👻 #happytogether

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

🇪🇸#spain #honeymoon

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

📷

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

💙#curling

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

💃🏻

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on

👽

A post shared by Anastasia Bryzgalova (@a_nastasia92) on