сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 30
home Останати спортови

Формирани полуфиналните двојки на УС Опен во двете конкуренции

Формирани полуфиналните двојки на УС Опен во двете конкуренции

Познати се двојките за полуфиналните мечеви и во машка и во женска конкуренција на Грен слемот УС опен.

Кај тенисерките за место во финалето ќе се борат:

Џенифер Брејди (Велика Британија) – Наоми Осака (Јапонија)
Серена Вилијамс (САД) – Викторија Азаренка (Белорусија).

Во машка конкуренција полуфиналните парови се:

Пабло Карењо-Буста (Шпанија) – Александар Зверев (Германија)
Доминик Тим (Австрија) – Данил Медведев (Русија).

Почетокот на полуфиналната фаза на УС Опен е закажан за вечер по полноќ. 

Локални избори 2021