петок, 29. јули 2022. Вести денес: 126
home Останати спортови

Формирани полуфиналните двојки на Ролан Гарос

Формирани полуфиналните двојки на Ролан Гарос

Со одигрување на последниот меч од четвртфиналната фаза, познати се четирите полуфиналисти кои се на два чекора до освојување на престижниот трофеј на Грен слемот во Париз.

Последен кој обезбеди место помеѓу четирите најдобри е Каспер Руд кој синоќа го победи Холгер Руне со 3:1.

Двојки за полуфиналето закажано за утре:Рафаел Надал – Александар ЗверевКаспер Руд – Марио Чилиќ.

На женскиот дел од Ролан Гарос полуфиналињата ќе се играат денес, а во нив се среќаваат:Ига Швјонтек – Дарија КасаткинаМартина Тревисиан – Коко Гауф.

Коронавирус