петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Останати спортови

Формирани полуфиналните двојки на олимпискиот турнир во ватерполо

Формирани полуфиналните двојки на олимпискиот турнир во ватерполо

Познати се четирите репрезентации кои ќе играат во полуфиналето на ватерполо турнирот на Олимпијадата во Токио.

Резултати на денешните четвртфинални средби:
САД – Шпанија 8:12
Грција – Црна Гора 10:4
Италија – Србија 6:10
Унгарија – Хрватска 15:11,

Во полуфиналето ќе се сретнат:

Грција – Унгарија
Србија – Шпанија.

Коронавирус