четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 116
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Формирани осминафиналните двојки на Европското првенство во одбојка

Формирани осминафиналните двојки на Европското првенство во одбојка

На Европското одбојкарско првенство синоќа завршија натпреварите во групната фаза по кои познати се учесниците за осминафиналната фаза.

Македонската репрезентација која беше дел од Ц-групата што се играше во Словенија, не успеа да ја мине групата и покрај двете победи.

Двојки за осминафиналето:

Франција – Финска
Италија – Турција
Русија – Грција
Словенија – Бугарија
Србија – Чешка
Белгија – Украина
Полска – Шпанија
Холандија – Германија.

Натпреварите ќе се играат во текот на утрешниот ден (21 септември). (МИА)

Коронавирус