понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 100
home Останати спортови

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Од грешките најубаво се учи, ама некои грешки не мора да ги направите вие лично за да научите од нив.

Главниот експерт во тимот на Gravity Transformation – Fat Loss Experts ги споделува овие девет работи за кои вели дека посакува некој да му ги кажел кога почнал да вежба. Тој вели – учете од моите грешки за начинот на вежбање и исхрана кога сте на почетокот на вашата мисија за остварување на својата фитнес цел.

Коронавирус