среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Останати спортови

ФФМ им честиташе на одбојкарите: Чудесна одбојкарска Македонија, инспирација и оптимизам

ФФМ им честиташе на одбојкарите: Чудесна одбојкарска Македонија, инспирација и оптимизам

Фудбалската репрезентација на Македонија на одбојкарите им го честиташе вториот пласман на Европско првенство.

-Чудесна, чудесна одбојкарска Македонија! Благодарност за насмевките кои ни ги донесовте. Инспирација и оптимизам. Одбојкарска федерација на Македонија. Честитки за новото Европско првенство, стои во честитката на Фејсбук.

Коронавирус