петок, 3. декември 2021. Вести денес: 161
home Останати спортови

Фетел: На Гран-при во Бразил постојано нешто чудно се случува

Фетел: На Гран-при во Бразил постојано нешто чудно се случува

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел ги сподели своите очекувања за трката од Формула 1 шампионатот планирана за претстојниот викенд во Бразил.

-Трката во Сао Паоло секогаш излегува дека е посебна. Сè може да се случи таму. Не знам зошто, но нешто чудно постојано се случува на таа патека. И ако за една година немаше ништо, тогаш тоа сигурно ќе биде следната. Во принцип, трката на Интерлагос е добра за нашите автомобили изминатите неколку години. Се сеќавам дека добро настапивме овде, Кими беше на подиум минатата година, а пред неколку години победивме тука. Се надевам дека овој викенд среќата исто така нема да не одмине, изјави Фетел.

Германецот го зазема петтото место во Генералниот поредок.

Коронавирус