вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 177
home Останати спортови

Фетел: Имам одлична позиција, ама ќе биде многу тешко

Фетел: Имам одлична позиција, ама ќе биде многу тешко

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел е задоволен од победата во квалификациите на Гран-при Канада. За него, ова е 54-та пол-позиција во кариерата.

– Ние направивме добра работа. Во пракса, имав проблеми со наоѓање на вистинскиот ритам. Јас бев стрплив. Но, на денот на квалификацијата, се беше добро. Додадов на интензитет. Имам одлична почетна позиција, иако ќе биде тешко на главната трка, смета Фетел.

Возачите во шампионатот од Формула 1 вечер од 20:10 часот ќе ја почнат трката за Големата награда на Канада.

Коронавирус