четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Фетел го извози најбрзиот круг на првиот тренинг во Шангај

Фетел го извози најбрзиот круг на првиот тренинг во Шангај

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел, го имаше најдоброто време на првата тренинг сесија возена пред главното случување на Големата награда на Кина.

Со резултат од 1.33.911 минута, тој го извози најбрзиот круг.

Второ време постигна Луис Хамилтон од Мерцедес – 1.34.118.

Трет беше клупскиот колега на Фетел, Шарл Леклар – 1,34,167.

По нив следуваа Ботас, Риардо, Гесли, Квајт,….

Главната трка во Шангај, од шампионатот во Формула 1 ќе се вози в недела со почеток во 8 часот и 10 минути. (МИА)

Коронавирус