четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Останати спортови

Ферари може целосно да го промени својот изглед за 2019 година

Ферари може целосно да го промени својот изглед за 2019 година

Тимот на Ферари може да се обложи на сосема поинаков дизајн на бои за своите автомобили во Формула 1.

Италијанското издание „Аутоспринт“ објави дека кога тимот ќе го претстави својот автомобил за новата сезона на 15 февруари, може да се очекуваат многу изненадувања. Едно од нив најверојатно ќе биде самото име на моделот – „SF-90“. Според медиумите, бројот 90 ќе има многу врска со претстојната 90-годишнина од создавањето на „Скудерија Ферари“ од големиот Енцо Ферари.

– Корпусот на автомобилот за 2019-та може да биде обоен во сосема различни бои од стандардот за Маранело, коментира неделникот.

Ова значи дека Ферари најверојатно ќе ја исклучи црвената боја на брендот.

Последното ќе биде како резултат на новото партнерство со „Мишн Виноу“ – иновативна брендирана операција, иницирана од спонзор на Ферари.

Парламентарни избори 2020