петок, 25. септември 2020. Вести денес: 181
home Останати спортови

Федерер тренира на снег на швајцарските алпи – случајно да не заборави тенис (ВИДЕО)

Федерер тренира на снег на швајцарските алпи – случајно да не заборави тенис (ВИДЕО)

Роџер Федерер се рехабилитираше од операцијата на коленото што ја направи во месец февруари, па сега кога трае пандемијата од коронавирусот има време целосно да се опорави и подготвен да го пречека продолжетотокот од сезоната.

Швајцарецот моментално е во својата татковина на Алпите, а на социјалните мрежи сподели видео за да покаже дека не заборавил да игра тенис и по некој трик-удар.

Коронавирус