среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 21
home Останати спортови

Федерер се враќа на тиските терени во март

Федерер се враќа на тиските терени во март

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер нема да настапи на претстојниот Астралија Опен, но според швајцарските медиуми  треба да се врати во март на тениските терени.

Роџер Федерер веќе една година не игра поради проблеми со коленото, а според информациите од оваа земја тој ќе се врати на турнирот во Доха кој ќе се одржи  во периодот од 8 до 13 март. .

На Федерер во 2021 година главни цели ќе му бидат Вимблдон, Олимписките игри во Токио и УСА Опен.

ЕУРО 2020

Македонија