понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Останати спортови

Федерер официјално се враќа на АТП турнирот во Доха

Федерер официјално се враќа на АТП турнирот во Доха

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер и официјално се враќа на тениските терени и ќе игра на турнирот во Доха.

Тенисерот имаше операција на коленото и неколку пати го одложи враќањето. Но, сега е меѓу учесниците на турнирот во Доха каде најголема конкуренција ќе му биде Доминик Тием, кој е прв носител на турнирот.

Турнирот ќе стартува на 8 март, а интересно, на овој ден е предивдено Новак Ѓоковиќ да го урне рекордот по бројот на седмици поминати на првото место на АТП-листата.

 

ЕУРО 2020

Македонија