петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Останати спортови

Федерер објасни зошто може да ја заврши кариерата

Федерер објасни зошто може да ја заврши кариерата

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер кажа што би можело да го натера да ја заврши играчката кариера.

– Ако почнам да губам во второто коло секоја недела, тогаш ќе разберам дека времето ми заврши, изјави Федерер.

Тенисерот ќе го пропушти остатокот од сезоната оваа година од здравствени причини.

– Сè уште сум жеден за победи, среќен сум и полн со мотивација. Сакам да си ги одмерам силите со најдобрите на големите турнири, како и минатата година на „Вимблдон“. Ми требаат вакви моменти, додаде Федерер.

Коронавирус