среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Останати спортови

Федерер: Нема ГИФ за да ви опишам како се чувствувам!

Федерер: Нема ГИФ за да ви опишам како се чувствувам!

Откако беше констатирано дека о ваа година нема да се одржи третиот грен слем турнир Вимблдон, швајцарскиот тенисер Роже Федерер, истакна дека му паднало многу тешко поради таквата одлука на организаторите.

Имено , поради коронавирусот за прв пат по Втората Светска војна нема да се одржи најголемиот тениски турнир во светот.

Нема ГИФ за да опишам како се чувствувам во моментов, напиша осумкратниот шампион на Вимблдон на својот Твитер-профил.

Коронавирус