вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 4
home Останати спортови

Федерер го пропушта Мастерсот во Мајами

Федерер го пропушта Мастерсот во Мајами

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер го откажа својот настап на уште еден турнир, откако беше објавено дека Швајцарецот нема да учествува на Мастерсот во Мајами.

„По Доха и можеби Дубаи, Федерер ќе се врати со лесен тренинг за да се подготви за остатокот од сезоната“, изјави неговиот менаџер Тони Годсик.

Последниот натпревар Федерер го одигра на седми февруари минатата година, кога го победи Рафаел Надал во ревијален натпревар.

Коронавирус