сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Фабио Квартараро со најдобро време во квалификациите

Фабио Квартараро со најдобро време во квалификациите

Фабио Квартараро имаше најдобро време во денешните квалификации за утрешната трка за Големата награда на Шпанија во рамки на МОТО ГП шампионатот.

Мотоциклистот на Монстер Јамаха стана првиот во историјата со четири пол-позиции по ред на патеката во Херез.

За актуелниот лидер во генералниот пласман ова беше втора пол-позиција сезонава и финишираше пред Франко Морбидели од Петронас Јамаха и возачот на фабричкиот Дукати, Џек Милер.

 

Коронавирус