вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Останати спортови

Ф1 склучи договор за обложување во живо

Ф1 склучи договор за обложување во живо

Формула 1 склучи договор за отворање на повеќе пазари за обложување во тркачката серија со цел да се најде нов начин фановит еда се вклучат во акцијата кој ја носи спортот. Челниците на тркачката серија објавија партнерство со Interregional Sports Group  со цел да се донесе обложување во Формула 1 согласно податоците во живо.

Шон Брачес истакна дека тие се воодушевени од новиот договор кој ќе искористи многу од податоците кои се добиваат на секоја Гранд При трка. Исто та,а Формула 1 ќе работи и со Sportradar која е компанија која работи во многу спортови за спречување на местењето и корупцијата при обложуањето.

Коронавирус