сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 18
home Останати спортови

Еве зошто Иџе е нашата гордост: Македонското знаме развиорено онаму каде што припаѓа (ФОТО)

Еве зошто Иџе е нашата гордост: Македонското знаме развиорено онаму каде што припаѓа (ФОТО)

Шампионот повторно ја направи горда Македонија.

Игор Стефановски-Иџе со своите огромни успеси го покорува светот веејќи го македонското знаме на пиедесталот.

Коронавирус