четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Останати спортови

Еве како беше пречекан Новак со децата и сопругата: Ѓоковиќ веднаш извади две работи од багажникот (ВИДЕО)

Еве како беше пречекан Новак со децата и сопругата: Ѓоковиќ веднаш извади две работи од багажникот (ВИДЕО)

Во текот на денот, Новак Ѓоковиќ пристигна во Сараево со приватен авион, а директно од аеродромот се упати кон Високо, каде дојде по трет пат да ги посети босанските пирамиди, а Кликс е на самото место, информирајќи за најдобриот тенисери неговите нови активности од минута во минута.

Новак не крие дека ова место за него е вистински рај на земјата и овој пат реши да ги земе своите деца, Стефан и Тара, бидејќи претходно дошол со сопругата, но и со родителите.

Ѓоковиќ пристигна во Високо во придружба на полицијата, а таму го пречека неговиот пријател и водител, д-р Семир Османагиќ, кој исклучиво во интервју за Телеграф и го најави неговото доаѓање во Високо во мај. Тука беше и неговата сопруга Сабина, која им помагаше на децата на Новак, Тара и Стефан.

Само што излегол од автомобилот, Новак извадил две работи од багажникот, капа што ја носел Семир Османагиќ, по која е препознатлив, и што ја добил од него како подарок, како и чизми, и тој веднаш ја смени облеката, бидејќи е свесен дека ќе оди на долга прошетка.

Коронавирус