четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 122
home Останати спортови

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури пред потврда на борбата

Ентони Џошуа и Тајсон Фјури пред потврда на борбата

Борбата помеѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури скоро и да е завршена и само детали недостасуваат за да се реализира борбата.

Според американскиот „ЕСПН“ направен е голем чекор напред кон организација на овој меч и веројатно ќе ги гледаме двајцата во рингот за титулата во тешка категорија.

Двајцата се сопственици на сите појаси. Џошуа има скор од 24 победи и еден сензационален пораз од Енди Руиз, додека Фјури е непоразен и на 31 натпревар има 30 победи и едно реми против Дионтеј Вајлдер.

Коронавирус