сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Енди Мареј ќе игра квалификации за пласман на “Роланд Гарос”

Енди Мареј ќе игра квалификации за пласман на “Роланд Гарос”

Британскиот тенисер Енди Мареј во моментов се наоѓа на 121. позиција на АТП-листата и се подготвува за својот прв турнир на земјен терен.

Според информациите тој не доби покана за настап во главниот дел од гренслем-турнирот Роланд Гарос, туку ќе игра квалификации.

Мареј се пријави за квалификацискиот турнир, кој е зкаажан за 23 мај, па ќе се обиде да избори пласман во главниот дел од Ролан Гарос.

 

Коронавирус