четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 101
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

home Останати спортови

Емил Павлов најдобар каратист на Македонија за 2018 година

Емил Павлов најдобар каратист на Македонија за 2018 година

Карате федерацијата на Македонија денеска ги прогласи најдобрите во овој спорт за 2018 година. За најдобар каратист на Македонија категорија кумите е избран Емил Павлов, а најдобра во женска конкуренција е Ангела Мојсовска.

Наградите за најдобри во кати сениорска конкуренција се Пуликсенија Јовановска и Фери Исиќ.

Во конкуренција на кадети-кати најдобри се Јована Начевска и Кристијан Бајовски.
Најдобри кадети во кумите (борби) се Магдалена Божиновска и Марио Свинарски

Најдобри во јуниорска конкуренција:
кати – Владанка Аврамова и Александар Неделковски.
кумите – Маја Милева и Фаик Весели.

Најуспешни помлади сениори/ки (У-21)
кати – Матеја Талеска и Јован Васиќ.
кумите – Вероника Костовска и Петар Спасеноски.

Наградата за најуспешен клуб во младинска конкуренција е за КК Олимпик спорт 2007 од Скопје.

КК Штип е најдобар во сениорска конкуренција.

Во конкуренција на тренери во младинска категорија за најуспешен е прогласен Александар Кузмановски од клубот Олимпик спорт 2007.

Сашо Арсовски од КК Штип е прогласен за најдобар тренер во сениорска конкуренција.

Парламентарни избори 2020