четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 134
home Останати спортови

Елмас со јавна поддршка за олимпиецот Георгиевски

Елмас со јавна поддршка за олимпиецот Георгиевски

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елмас, на оригинален начин му упати поддршка на олимпиецот Дејан Георгиевски. Тој за неколку минути ќе се обиде да освои златен медал во таеквондо на Олимпијадата во Токио.

„Од Бутел до Токио, како шампион ќе се вратиш дома“, напиша Елмас на Инстаграм.

 

Коронавирус