недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 29
home Останати спортови

Елиминирана Серена Вилијамс на Роланд Гарос

Елиминирана Серена Вилијамс на Роланд Гарос

На Роланд Гарос кај дамите, Рибакова ја елиминираше Серена Вилијамс со 2:0 по сетови: 6:3 и 7:5 во натпревар од осминафиналето кој траеше 1 час и 19 минути.

Во осминафиналето кај дамите пласман обезбедија, Бадоса, Павличенкова и Зидашек.Во машка конкуренција Медведев славеше против Гарин со 3:0.

Коронавирус